BLOG

Deka ako doplnok v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl sa vyznačuje jednoduchosťou, prirodzenosťou, praktickosťou a funkčnosťou. Dominujú prírodné svetlé farby a prírodné motívy. Jednoduché farby a tvary severského dizajnu s minimom výzdoby vytvárajú interiér vzdušný a priestranný.

skandin3

Inšpirujte sa našou nástenkou na  PINTEREST – PODDEKOU – Škandinávsky štýl bývania.

Priestory sú prevažne biele. Dopĺňajú ju hlavne prírodné odtiene ako béžová, hnedá, sivá a čierna. Základným materiálom v škandinávskom štýle je drevo. Filozofia jednoduchosti a funkčnosti platí aj pri nábytku, ktorý má byť praktický, ľahko udržiavateľný, ale zároveň pohodlný a elegantný. V modernom štýle tradičné drevo často dopĺňajú prvky z industriálneho dizajnu.

deky v škandinávskom štýle

Medzi najobľúbenejšie škandinávske farby patrí biela, sivá a čierna alebo ich kombinácia.

Biele pozadie dáva vyniknúť dreveným častiam nábytku  a farebným doplnkom. Útulnosť a teplo dodávajú interiéru farby na čalúnenom nábytku a textíliách, ako aj použité prírodné materiály. Medzi obľúbené patria najmä zemité a pastelové odtiene farieb. Na textíliách pôsobia moderne farebné odtiene červenej, modrej alebo zelenej farby. Interiér tak nikdy nepôsobí nudne a monotónne.

kvalitné vlnené dekyAko zladiť doplnky tak, aby bol výsledok nielen úžasný ale aj hrejivý?

kvalitné vlnené deky v škandinávskom štýle

Alternatívou k neutrálnym prírodným farbám sú príjemné pastelové farby, prípadne oživenie v podobe výrazných sýtych tónov.

deky v škandinávskom štýle

Docieľte príjemnú atmosféru vášho domova použitím deky z našej ponuky v severskom štýle. Ich mäkkosť a hrejivosť oceníte najmä v zime a počas chladných večeroch.

Deka - darček na každú príležitosť
Šál - štýlový módny doplnok